3 Aralık 2011 Cumartesi

Kürtlerin Ermenileştirilmesi Volume II : Zerdüştlük

Öncelikle hatırlatma babında: Kürtlerin Ermenileştirilmesi Volume I


Cemaatin koordinasyonunda başlatılan Zerdüşt hücumu, bazı insanların bir tiyatro gösterisini ayin olarak lanse etmelerinde gizlenen daha çirkin amaçlar ihtiva ediyor.


Bu topraklarda gerçekleşmiş etnik boğazlaşma ve sürgünler tarihine bakan biri tüm etnik vurgulara rağmen en yukarıda astar niyetine çekilmiş bir din ve mezhep kokusunu almadan okumaya devam edemez. Din, ruma imparatorluğu zamanından bu yana bu tip boğazlaşmalar için olmazsa olmaz koşuldur. Din millet kavramından çok daha eski bir ayırıcı/belirleyici olduğu için çok daha etkili bir psikolojik motivasyon sağlar inananlarına. Yine din dediğimiz şeyin bu topraklarda aslında mezhep demek olduğunu da atlamamız lazım. Heteredoks hıristiyan veya islam mezheplerinin rahatça biçilebilmesini bu özdeşlik sağlamış.


Bu tip boğazlamalar için bir diğer şart, boğazlama mahallinde müttefik ihtiyacı. Yani bir etnik boğazlama saf bir temizlik değil replace'dir. Oraların eski sahipleri taktil ya da tehcir yolu ile yok edilirken yerlerini o cinayette pay sahibi dolayısıyla ganimette hak sahibi olanlar alır. Katilin cinayet mahalline yüz yıl sonra dönüşüne benzer şekilde bu kez de kürt sorunu ile yüzleşmek zorunda kalan devlet aklınıın eli kolu tam da bu yüzden bağlı: Geçen sefer ermenilerle aynı yerde yaşayan ve planlama doğrultusunda ermeni nüfusun imhasına yardımcı olan yakışıklı, hafif süvari kürtten yoksunluk.


Bu arada unutulmamalıdır ki, daha önceki pratiklerden bildiğimiz, türk devlet aklı için etnik temizlik A Planı değil Z planıdır. Yani bir tür Cadcımınt Dey planıdır. -Cadcımınt Dey: biz türklerin azınlıklar eliyle soyumuzun kurutulacağına yürekten inandığımız ve bunu engellemek için her türlü suçu işleme hakkımızınn doğduğuna inandığımız kutsal gündür. Bu gün, doğası gereği bize bunu yapma ihtimalini öngördüğümüz millet veya milletlerin yok edilmesini içerir.- Tüm bu çabalamalar bugünden yarına geçilecek bir eylem için değil, ilerleyen bir süreçte varılabilecek son noktada harekete geçebilmek içindir.Cadcımınt Dey'imizi engellemek ve türk ulusunun geleceğini kurtarmak için geçmişe giden türk terminatörleri


Yıllardır kürtleri ayırmaya uğraşıyorlar. Peki kürdü iyi ve kötü diye nasıl ayıracaksın? İyi kürt ile kötü kürt arasında birini daha kötü gösterecek en işlevsel ayrım noktasını neyden yaratabilirsin? Daha önce pek çok yöntem denendi ama istenen başarıya ulaşılamadı. Hep eksik kaldı, istenen netlikte bir ayrım sağlayamadı. O halde eğer gelecekte tehlike anında cam kırılması gerektiğinde emre hazır bir devşirme ordusu yaratmak isteniyorsa, bu kez bunun dünyanın yararı en çok deneyimlenmiş ayrıştırıcısından, dinden üretilmesi gayet makul bir çözüm olarak beliriyor karşımızda. Zaten cepte olan alevileri bir tarafa koyduğumuzda ana kitle olan şafilerden bu kütlenin üretilmesi lazım. İşte bunun içindir ki PKK yandaşlığı ile zerdüştlük arasında koşutluk kuran yayın bombardımanı tam anlamıyla ilaç gibi yetişiyor. 


Burada daha önce müteaddit defalar denenmiş geleneksel ermeni tohumu/sünnetsiz ritüelinden farklı bir iki nokta var. Teröristin çükünden ermeni olduğunu belirleme konusunda uluslararası bir uzman olan sayın meclis başkanımız

Önceden örgüt mensupları içinde elebaşılara yöneltilen ermeni tohumu olma iddiası bu sefer zerdüştlük üzerinden tüm örgüt mensuplarına yöneltiliyor ki bir sonraki aşamada bunun tüm hareket destekcisi kitleye teşmil edileceği muhakkak. Yani türk egemen zihniyetinin islama boyanmış laciverdi artık örgüt içine propaganda yapmaktan vazgeçip örgütün alt kadrolarını dahi islamdışı olarak konumlandırarak hem yenilgiyi kabul ediyor, hem de daha büyük bir hedefe karşı tekrar yığınaklanıyor. 


Yine ermeni tohumluğu, kürdü aslında kürt olmamakla itham etmek yönünden kürtler açısından etkisiz ve daha çok türke yönelik bir propaganda iken bu kez kürtlüğü kabul ile kurnazca bir ricat yaparak daha işlevsel olacağını umduğu dinsel ayrım noktasından, kürtlerin dindarlığını kullanarak kürtler içinden amacına ulaşmaya yöneliyor.


Oldum olası seküler olması üzerinden vurulmaya çalışılan kürt hareketi artık bu sekülerlik bir dinle de süslenerek daha somut bir islamdışılık vurgusuna muhatap kılınıyor. Burada bu propaganda atağını geliştirenlerin kurnazlığı, milletlerine has bir dini yeniden canlandırma ütopyasına düçar olmuşların ki, bunlar en ateşli kadrolar oluyor, türk şamanlarına benzer özentilerini bizzat onları vuracak bir silaha dönüştürme çabası.

6 yorum:

Adsız dedi ki...

"Zaten cepte olan alevileri bir tarafa koyduğumuzda ana kitle olan şafilerden bu kütlenin üretilmesi lazım."

başgan, zaten cepte olan aleviler derken neyi kastediyorsun? judgement day gelince alevilere karşı kışkırtma yapmak daha kolay olacak.. bunu mu kastediyorsun yoksa aleviler zaten devleti destekliyor sadıklar mı demek istiyorsun?

mustantik

ezikjakoben dedi ki...

olmamış

ebedi olur dedi ki...

yorumunuz için teşekkürler

ebedi olur dedi ki...

hayır o değil mustantik. zaten kürt alevilerine ilişkin çok daha fazla ötekileştirmeye gerek yok. onlar hakkında var olan ötekileştirme herhangi bir aksiyonda onlara yönelme için yeterli anlamında dedim.

Adsız dedi ki...

Çok güzel olmuş. Geçici ve gönüllü koruculuk vasıtasıyla devşirilmesi başarılamayan, devşirilse de safları keskinleştirmekten başkaca bir işe yaramayan bu "müttefik" yaratma çabasının, bu sefer de "dinsel" söylemlerle işe yarayacağını düşünüyor musun?
Bu iş sonunda "arkadaş bunlara ne yapsan olmuyor"a gelmesin.
live long and prosper.

ebedi olur dedi ki...

yok damcı bence o kadar da güzel olmadı:) marko haklı aslında ama nabalım. bilmiyorum buna o ulusun kendisi ve tarihsel manada kendine o ulusun ileri geleni rolü düşenler karar verecek bence.