5 Eylül 2011 Pazartesi

Süzer Plaza

14.05.2011 19:27

   yıllar önce adı türkçe soyadı gavurca bir hanım, fbi'da müslümanların konuşmalarını dinleyip istihbarat analizi filan yapan bir ecın, üstleriyle kavga edince; medyaya, türklerin fbi'a sızdığını ve kimi fbi ecın smitlerinin bunların adamı olduğunu söylemişti. normalde sikindirik 3. sınıf filmde bile istanbul lafzı geçse bunu manşete çekenler alelalede haber gibi verip uyuttu bu iddiaları. sadece fehmi koru biraz ilgilendi ve iddiaya konu sızmanın devlet adına olmadığını not etmekle yetindi hatırladığım.

   sonra yıllar yıllar geçti. 2001 krizinde el konulan bankalardan birinin sahibi olan bir grup davayı danıştay'a filan götürdü. ilginçtir ki danıştay'da da davayı kazandı galiba. yani ver bankamı geriye durumu doğdu yüce türk yargısı sayesinde. tam hükümeti zorlarken bu grup, işte tam o sıralarda bir anda abd neocon medyasında fbi benzeri devlet kaynaklarına dayanılarak akp aleyhtarı bir yayın kampanyası başladı. işte klasik bunlar şöyle şeriatçı, böyle islamofaşik diye. akpartililer bir şaşırdı ve silkindiler, len kimin tavuğuna kışt dedik de bu oluyor diye. sonra baktılar ki o hanımın yıllar önce söylediği şebeke devrede.

   yani diyeceğim bu devirde kimin neye gücünün yeteceğini bilemiyon aga. öyle ülkenin en büyük grubu filan bile olmayanlar fbi'ın ortağı çıkıyor şaşırıp kalıyon mesela. ha süzer plaza. hani bücürlere derler ya, öyle göründüğüne bakma bir o kadar da yerin altında var diye, işte süzer plaza'nın da bence bir o kadar da yerin altında var. böyle sapasağlam durabilmesi ondan.

Hiç yorum yok: