5 Eylül 2011 Pazartesi

Recep Tayyip Erdoğan Tarzı Yahudi Düşmanlığı

14.12.2010 20:12

   sefa pezevengi `ibn-i battuta` 14.yy'ın ilk yarısında anadoluyu gezerken yolu aydınoğullarına uzanır. beyin sarayına gittiğinde beyin yahudi doktorunun islam alimleri ile aynı seviyede oturduğunu görür ve kızarak siktir git lan puşt senin bizimle aynı seviyede ne işin var der. erdoğan tarzı yahudi düşmanlığının püf noktası da bu eşit seviye meselesidir. daha doğrusu salt erdoğan değil onda cisimleşmiş islamcı yahudi düşmanlığının püf noktasıdır.

   erdoğan/islamcı yahudiye kategorik olarak düşmanlık beslemez ve bunu ırkçı olmadığını delillendirmek için kullanır. burada bir mind trick yapar. o kendisinden daha aşağı seviyedeki yahudinin dostudur. ama kendi ile eşit seviyedeki yahudiden nefret eder. o bir azınlık olarak kendisinin tebası ve kendisinden daha aşağı gördüğü istanbul hahambaşısının samimi arkadaşıdır. ama kendisiyle aynı güce sahip olan israil yahudisinden nefret eder.

   recep tayyip erdoğan kendisiyle eşit olduğunu iddia eden hatta kendisinden daha güçlü gözüken yahudilerden nefret ediyor. bu tipik islamcı yaklaşımıdır. yahudiler islam hükümranlığını kabul ettiği sürece, muktedir olan müslümanlar olduğu sürece, muteber insandırlar ve asla ırkçı yaklaşıma muhatap olmazlar. taberiye'de yüzlerce yıl huzur içinde yaşayabilirler. ama yahudiler ne zaman ki eşit yurttaş olarak teba olmaktan çıkar, hatta kendisi egemen haline gelir, bir anda dünyayı yönetmeye kalkan vampirlere dönüşür.

   erdoğan apaçık bir yahudi düşmanlığı ile malulken ona gık diyemeyip şunun bunun attığı yumurta üstünden vicdanlarını temizlemeye çalışan kıçımın yahudi ırkçılığı karşıtlarına selam olsun.

Hiç yorum yok: