5 Eylül 2011 Pazartesi

Paralı Eğitim

23.12.2010 13:01

   artık paralı anaokulundan başlayıp paralı üniversitede soluklanan ve o üniversite mezunlarının kendi çocuklarını tekrar paralı anaokuluna vermesiyle beslenen kendine yeterli bir döngü kurulduğu, bu döngünün kapsamındaki parlak beyin/kişi sayısı mevcut sistemi devam ettirmeye yettiği için olmasi gereken haline gelmiştir. artık biz eniklerin, köylü ve şehirli köpeklerin eniklerinin üniversite eğitimi almasına gerek yok. tam tersine bizim formel hak iddialarımızın önünün kesilmesi lazım.

   ama öte yandan bize havuç uzatmaları da lazım. mazallah tüm ülkenin yüksekova olduğunu düşün. çözüm basit; ilk olarak üniversite denilen müesseseyi köy dükkanına çevir, ki orada okuyanlar bile bir boka benzemeyen bir üniversitede okuduğunu bilsin/haddini bilsin ama bir yandan da üniversitede okuyom ben ya diye kendini tatmin etsin, o ilin esnafı kazansın. ikinci olarak toplum nezdinde değerli üniversite olarak lanse ettiklerini, vakıf-devlet farketmez, paralı hale getir ki sadece layık olanlar/parası olanlar girsin. aslında hepsini paralı hale getireceksin kurnaz biliyorum, lakin talebin yöneldikleri eniklerin gidemeyeceği kadar çok pahalı olacak, yönelmedikleri ucuz olacak ve enikler oraya gidecek, öbürlerinin işlerine ulaşmayı hayal bile edemeyecek. ama sen ben ne yapayım siz böyle istediniz yapacaksın, kaptın.

   yani her gün gazete köşelerinde afkuran köpekler artık sistem kendi içindeki döngü ile kendini idame ettirmeye yettiği ve biz marabaların maraba kalmamızın -eğitim yoluyla zenginleşmemizin maddi olanağı kalmadığı için- gerekliliğine bizi ikna etmek için afkuruyorlar. yersen aynı zamanda liu yang olmayı da yiyeceksin. hani 999 yaşıtı saatte 1 dolara kölelik yaparken burslu okuyup böyük adam olan dahi liu yang. hazır yılbaşı çekilişi de yaklaştı hem. belki de o deha sensindir. emre aköz yoldaşa omuz ver.

Hiç yorum yok: