5 Eylül 2011 Pazartesi

Mikail İle Cebrail Arasındaki Bitmeyen Rekabet

14.02.2011 21:30

   insanlığa nurtopu gibi iki büyük din hediye eden rekabet. bu aralar bizans'ı diriltmeyi amaçlayan gizli bir zararlı cemiyette part time ngoculuk oynuyorum. orada sürekli okuduğumuz fedon'un al beni sar beni artıkkk adlı ezoterik ilimlere adanmış eserinde anlatılıyor bu. buna göre allah'ın yanında kanka modunda takılıp sürekli eşli okey oynayan dört büyük melek aslında birbirlerini pek sevmezmiş. özellikle mikail ile cebrail taş çalma kavgasından hiç geçinemezmiş.

   mikail allah'ın akıllı tasarım teorisiyle uğraştığı günlerden birinde gizlice dünyaya uçuyor ve kimseye zararı olmayan bir garip marangozu kafalayarak kendisinin assolist olduğu bir din kuruyor. cebrail önce umursamıyor. ama sonra bakıyor ki insanlar çocuklarına durmadan mikhael, maykıl gibi isimler koyuyor, her yerde başmelek mikael'e adanmış kiliseler filan inşa ediyor. oysa kendisinin ismi dilenciye sadaka hesabı kırk yılda bir geçiyor. haliyle zoruna gidiyor ve sen mi yamansın ben mi yamanım hesabı o da aşağıya inerek mağaralarda gezinen, yaşadığı toplumla uzlaşamayan birini örgütleyip kendisinin başrolde olduğu bir din kuruyor.

   işte o yüzden hıristiyanlık mikail'i başmelek ilan ederken islamiyet cebrail'in üzerine gül koklamaz. biz insanlar iki hırslı meleğin ıstakasında okey taşıyız sadece.

Hiç yorum yok: