5 Eylül 2011 Pazartesi

Medyada Çıkan Yazıların Aleyhte Delile Dönüşmesi

10.03.2011 10:02

   bugün radikal gazetesinde `ismail saymaz`'ın `hanefi yoldaş` isimli kitabına istinaden yapılan bir haber http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1042463&Date=10.03.2011&CategoryID=77  sayesinde haberdar olduğum muhteşem uygulama.

   hanefi avcı yasadışı sol örgüte yardım ve yataklık suçlamasından tutuklandığında, bu tutuklamadan hareketle yandaş medyada veyahud ruhu yandaş kişiler tarafından bir sürü mecrada köşe yazıları yazıldı, haberler yapıldı. şimdi ismail saymaz sayesinde öğreniyoruz ki bizatihi yapılan operasyon nedeniyle yazılan bu yazılar, o operasyonu yapanlarca delile dönüştürülerek savcıya gönderilmiş ve işte bu yazılara göre kendisinin ergenekonla bağlantısı var denilerek o yönden de soruşturma açılmış.

   yani yapılan operasyonun akabinde polisten sızan bilgilere göre yazılan köşe yazıları, yine o bilgileri sızdıranlarca kendi yaptıklarından bağımsız delile dönüştürülüyor. rösaykıla gel beybi. muhteşem bir şey bu. erke dönergeci gibin bir şey.

   avcı işkencecilere özel not: ahmet şık ve nedim şener nasıl ki avcı operasyonunun devamında o tutuklanabildiği için, onun kitabı üzerinden tutuklandıysa, şimdi de onların hakkında o çok sevgili liberal demokrasi süvarilerinin yazdığı en ufak kuşku izi taşıyan köşe yazıları başlı başına delile dönüşecek demek bu.

Hiç yorum yok: