2 Eylül 2011 Cuma

Kürtlerin Ermenileştirilmesi

02.08.2010 12:43

   bir milletten; eşikteki dedesinden beşikteki bebesine kadar tümden nefret etmek zor iş. en başta insan yapısına aykırı, doğal değil. bünyenin doğal gibi algılaması için epey sun'i ilaç ve mühendislik müdahelesi gerek.

   demirel ve inönü, hükümeti kurar kurmaz -galiba 91 sonu veya 92 başı- diyarbakır'a uçup meydanda toplanan onbinlerce insana `kürt realitesini tanıyoruz` dediklerinde, demirel'in bunu söylerken o meşhur şapkasını sallaması hala gözümün önünde :), ister türk olsun isterse kürt, pek çok insan bu tanımaya olumlu anlam yüklemişti. oysa o bu meşum sürecin başlangıcıymış.

   devlet gözünde o zamana dek silahlı kürt hareketi, herhangi bir ulus izdüşümü olmaksızın sadece düz bir kalkışma gibiydi. yani oradakiler bizimle aynıydılar ama silahlı terörcüler tarafından rahatsız ediliyorlardı. mass medya üzerinden ülkenin geri kalanına sunum da böyleydi. biz ciddi ciddi bizden tek farkları orada yaşamaları olan soydaşlarımızı rahatsız eden bir örgütle uğraşıldığını sanıyorduk. işte o sözle birlikte kürt realitesi tanınmış oldu.

   ama bu realite onlarla bizlerin birlikte biz olacağı bir realite gibi tanınmadı. yani o realite bünyeye hastalık zerkeden bir mikrop, bir virüs gibi tanındı. o yüzden de normalimizden dışa atılmaya başlandı usul usul. böyle bir kaç günde olan biten bir şey sanılmasın. yıllar yıllarca sürdü, hala da sürüyor. misal anadolu müslümanlarının ermeni gavurlarını böyle ötekileştirmesi yaklaşık 30-35 yıl sürmüştü.

   ermenileştirilmek; hayatın her alanında olumsuzun, kötünün bir milletle bağdaştırılması demekti. yani havada esen rüzgar bile eğer ermeni kelimesinin ardısıra telaffuz edilirse olumsuz çağrışım yaratır/yaratmalı zihinde. ermenilerde temel işlenmiş senaryo; zengin olmalarına rağmen ihanet etmeleri, bu ülkenin kendilerine verdiği nimete hayınlık etmeleri ve en adisi bu hayınlığı dış güçlerin yardımı ile yapmalarıydı. böylece biz onlara istedikleri her şeyi verenler olarak melekleşirken onlar buna rağmen sanki psikopat manyak gibi isyan edip şeytanlaşanlar oluyordu. hele hele bu işleri dış güçlerin yardımıyla yapmaları onları kendi iradelerine sahip olmayan kuklalar konumuna getiriyordu.

   yazarken komik geliyor ama bunca yıl sonra yine aynı kalıp kullanıldı. aha tabi hafif rötuşlarla. kürtler ermenilerin tersine zengin değillerdi. o yüzden temel motif zenginlikleri olamazdı. onun yerine ilkellikleri kullanıldı. feodal, ilkel, geri bir millet olarak kızkardeşlerini sikip sonra onları öldürüyor, aşiret halinde yaşayıp uygarlığa karşı direniyor ve bizi geri çekmeye uğraşıyorlardı. alev alatlı'nın deyişi ile 21.yy depreminde son muasırlaşma sıçramasını yapmaya uğraşan türkleri tekrar geriye çekiyorlardı. toplumsal genetiğimize o kadar kanlı bir ileri-geri motifi işliydi ki buna kayıtsız kalacak tek bir türk bile olamazdı.

   temel motif gerilikleri olarak belirlenince bu temel motifin yan motiflerle zenginleştirilmesine geldi sıra. yüzyıllardır dışarı ile o kadar paranoyak bir alışverişimiz var ki onların devrede olmadığı bir ihanet mümkün olmuyor. ermeniler, batılılar ve ruslar için ihanet ediyordu. kürtlerin bahtına ise batı yani abd, ingiltere, ab ülkeleri ve israil düştü. bu sayılan ülkelerin hepsi esas bizim müttefiğimizdi, ama ne gam, şizofren dünyamızda ana müttefiklerimiz aslında en büyük düşmanlarımız olduğu için, en büyük ihanet kürtlerin onlarla ittifak yapmasıydı.

   `maça kızı` oyunu vardır. tüm oyun tek bir kağıdı başkasına itelemek üzerinedir. kağıdı sokunca soktuğun adama böyle şak diye şaklatırsın yumuk yaptığın elini diğer elinin ayası ile. sistem doksanlarda toplumla maça kızı oynadı. ve iki sorunu - türban ve kürt sorunu- gelecek nesillere iteledi kalın bir şak sesi ile. kürtlerin köylerinden zorla tehcirine dek şehire gelen kürt göçleri bildik göçler gibiydi. fakir mahallelere yerleşirlerdi tüm fakirler gibi. onlara nefretimiz etnik temelli değil bildik bizden daha fakirlere duyduğumuz nefret gibiydi. ama zorunlu göçle gettolaşma başladı. ki bu da ermenileştirmenin bir diğer koşuluydu. ermeni mahallesi, ilk öfkede saldırılacak yangın kovası olmuştu geçmişte. hani teröristlerin üslendiği, sürekli biz çoğunluğun aleyhine gruplaşarak şeytani ayinlerin yapıldığı yer. şimdi o görevi kürt mahalleleri devralıyordu. hak talep etseler şuncacık mahalle diye küçülüyorlardı, paranoyamızı beslemek gerektiğinde tüm şehri yok edebilecek koccaman bir mahalle oluyorlardı. artık nefretimiz için coğrafi lokasyon hazır ve nazırdı.

   ermenileştirme de bir sonraki aşama milletin tekleştirilmesiydi. yani günahların tüm millete teşmili. nasıl ki taşnaksütyun talepte bulunduğunda tüm milleti temsil etmediği için dikkate alınmıyor ama eylemleri tüm ermenilerin hıyaneti olarak görülüyorsa aynı şekilde şimdi de pkk talep yükselttiğinde kürtlerin temsilcisi olmamakla itham edilirken eylemleri tüm millete maledildi. tabii bu açıkça yapılmadı. resmi kanaldan hep kürtlerin tamamı sorumlu değil mesajları verilirken alttan alttan kürtlerin tamamı sorumlu tutuldu. tıpkı kovacağı teknik direktör için arkasındayız mesajları yayınlayan kulüp yönetimi gibi. anlaması gereken anlaması gerekeni anladı.

   yıllardır kürtlerden bize doğru tek yönlü bir haber bombardımanı var. kan davası güdüyorlar. bacılarını sikiyorlar. aşiret halinde yaşayıp toplu tepki gösteriyorlar. kadınlarını öldürüyorlar. çok kirli ve pisler. feodaller. paramızı sömürüyorlar. uygarlaşmak istemiyorlar. ellerinde silah olan barbarlar. ne istediklerini bile bilmiyorlar. gaspcılık yapıyorlar. suç demek onlar demek. köpek gibi ürüyorlar. terör yapıyorlar. uygarlaşmaya direniyorlar. medeniyeti reddediyorlar. karalar. artık işlem tamam gibi. kürt der demez negatif ivmelenme başlıyor. tıpkı daha önceden olduğu gibi.

   kürt gettolarına yönelik yığınsal hareketlenme adeta düdüklü tencerenin pişti ıslığı gibi. total kalkışmadan önce lokal bazda denemeler yapılması şart. bu bizi forma soktuğu gibi karşımızdakini daha fazla öteki haline getirip daha da radikalleştirecek ve birbirini besleyen bir yok etme süreci işlemeye başlayacak. kürt ulusalcıları öz savunma güçleri dedikçe kalınlaşacak ermenileşme. zira varolma yokolma kavgası olacağı için nefsi müdafamazının nedeni, karşımızdakilerin bizi yoketmeye niyetlendiğine onların ağzından ikna etmemiz gerek kendimizi.

   tüm bunları ermeni sorununu başarılı bir şekilde hallettiğimize inandığımız için yapabiliyoruz. yani ermeni meselesinin zehri hala zafer naralarıyla zehirliyor bizi. şimdi sıra o zamanki katliam ortaklarımıza geldi. sanki bir ermeni laneti gibi. o zamanki failler şimdi maaile birbirlerinin boğazına sarılmak üzere. eski kurbanlar yukardan kıs kıs bakıp gülüyor halimize. çok komik aslında ve ilginç.

   eğer bu yazıyı sonuna dek okuduysan hemen aklına ama onlarda şunu bunu yaptı geldi di mi? o akla geliş fermanın padişah tuğrasıdır. her zaman aklına ilk ermenileştirdiğinin yaptıkları gelir. gelir ki senin yaptıkların veya yapmayı istediklerin legalleşsin, haklılığın karşı taraftan getireceğin delillerle kanıtlansın.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Fontun bu kadar büyük olması isabet olmuş. Anasınıfı seviyesinde bir yazı.

ebedi olur dedi ki...

o zaman dua et pedofili değilim bebe

Adsız dedi ki...

şef beyciğim siz bu yazıyı yazdığınızda s*riyeliler ortamda yoktu. yok ediş sonrası replacement için kullanılanma amaçlı olarak böylesine davet edilmiş olabilirler mi? sçs.

ebedi olur dedi ki...

teorik düzlemde bakıldığında suriyeliler b planı gerekirse potansiyel çerkesimiz olmaya daha uygun görünüyorlar.