5 Eylül 2011 Pazartesi

Jan Nahum

26.04.2011 12:42

   babası sakıp sabancı'nın cüzdan taşıyıcısı olduğu için akbank'ta üst düzey yönetici olmuş biri vardı. sonra odatv bıradırslarla birlikte türk televizyonlarının en boktan dizilerinden birine -ki selahattin duman tek yazıyla şişinmelerini indirmiş ve itin götüne sokmuştu hebisini- senarist/oyunculuk yapmaya başladı. o sıralar paso medyada pompalanıyordu bu abi. her gün başka bir gazetedeydi. işte banka üst düzey yöneticisiydi ama çılgınlık yaptı filan diye. gasteci kılıklı soytarılardan bir allahın kulu bile baban sayesinde oraya geldin ayıp olmuyo mu başarı gibi sunmak diyemedi. o da tüm afilli delikanlı havasıyla dolaştı durdu bir süre.

   jan nahum'da aynı türün koç versiyonu. babası olan `bernar nahum` koç holdingi koç holding yapan adamken nedense jan beyin muhteşem başarı öyküsünde hiç yer almıyor. jan bey koç holding'de, hele ki o eski koç holding'de yönetim kademelerini kendi başına tırmanmış oluyor ve bizler de salağa yatıp inanıyoruz. tüm başarı öyküleri koç holding veya onla gizli ortak olduğu iddia edilen gruplarda ama olsun. bizden biri, içimizden biri. hatta o yüzden kendisinin fiat merkezde, tüm iş hayatında çalıştığı yegane koç dışı şirket, başarısız bulunup ımmm nasıl söylenir kibarca.. yollarının ayrılmasını bile görmezden geliyoruz. maksat ülkemiz kalkınsın.

   sayın jan nahum; en son gördüğümde, rahmi koç'un, ailenin damadına hibe ettiği karsan'da, yine başarıdan başarıya koşuyordu. yakışır.

Hiç yorum yok: