5 Eylül 2011 Pazartesi

İkinci Körfez Savaşı

18.01.2011 19:51

   sabah namazı suları. el cezire veya iha -aklımda kalmamış- kamerayı çatıya kurmuş, canlı yayına almış, başında insan olmaksızın yayın yapıyor. fonda masallardaki bağdat siluetine benzer cami kubbeleri. sonra sabah ezanı başladı. sonra da onlar geldi: tomahawklar. müezzinler her allah dedikçe güm, her şehadet getirdikçe güm güm güm. televizyonda ezana karışan patlama seslerini duydukça sinirden ağlamaya başladım. oysa her şey planlara uygundu. rumsfeld general frank'dan en az askerle işgali sağlayacak bir plan istemişti ve o da allah için becermişti. şok ve dehşet dediği plan tıkır tıkır işledi.

   islamcılar tarihi sever. özellikle resmi tarihi çok sever. bak aslında şöyle olmuştu yapmaya bayılırlar. otuzlarda gururla resmi tarih kurgulayanların şimdi soytarıya dönmeleri gibi kendilerinin de başına aynı şeyin geleceğini hayal bile edemiyorlar. uyduruk efsaneler üzerinden bu savaşa dair yalan bir resmi tarih kurguluyorlar. zannediyorlar ki şimdi filinta gibi ortadoğuda gezen yeni islam kahramanının meclis kürsüsünden abd'ye izin vermezsek memur maaşlarını ödeyemeyiz diye ağlaması tarihe kaydolmadı. biz ırak'ın kuzeyden işgaline izin vermedik diye şişinenler sanıyorlar ki o günlerde sosyete orospusu gibi neo-conların çiftliklerini kapı kapı dolaşıp para pazarlığı yaptıkları tarihe not düşülmedi.

   ikinci körfez savaşı türkiye açısından islamcıların fiyatını belli ettiği için önemlidir. yüzbinlerce sıradan islamcı için fiyat, "bizimkiler iktidarda uslu duralım"dır. ruhlarını iktidara rehne verdiler ve hala da geri alamadılar. lider dedikleri içinse yüz milyar dolardır. evet fiyatı yüksek bulan neoconlar dalga geçtiler. ama sermaye pazara düşmüştür, fiyatın kaç olduğu ayrı bir mevzudur. şimdi filistin veya lübnan marka giysilerle salınmaları yeni müşteri aramalarından. onların resmini sallayan araplar ise peygamberlerinin suret yasağı getirmekle ne kadar haklı olduğunu kanıtlıyorlar sadece.

Hiç yorum yok: