5 Eylül 2011 Pazartesi

İki Yüz Yıl Tarikatı

12.10.2010 15:14

   şu anda iktidarı elinde tutan tarikat. bu tarikatın fikri temeli yaklaşık şöyle bir şey:

   "...akpizmin yakın tarihe bakışı islami referanslara uygun olarak şüpheci ve komplocudur. tüm yaklaşım akşam yazarı ismail küçükkaya'ya bizzat başbakanın danışmanları tarafından ifade edilen 200 yıl mitosu ile belirlenmiştir. mitos temelde ülkenin 2.mahmut'tan bu yana 200 yıldır bir klanın işgalinde olduğunu ve akp ile kurtulduğunu açıklamaya yarar. bu mitosun hitler'in kasım 1918 yılında teslim olanlar hakkında yarattığı kasım hainleri mitosuna benzerliği ortadadır. postcumhuriyet reaksiyoner hareketlerin cumhuriyet öncesine ilişkin nadir biçimlendiricilerinden biridir. mitos, 201 ve daha önceki yıllarla 200 arasını bıçakla kestiği için mahmut ve daha sonraki reformların geçmişin birikiminden kaynaklandığını gizler. sanki herşey güllük gülistanlıkken bir anda bu gizli klan ki, sabetayist veya yahudi komplosu olarak somutlaştırılır, ülkeyi ele geçirmiştir. ta ki akpistler ülkeyi kurtarana kadar. ideoloji bu sayede bildik siyasi mücadeleye adeta haçlı seferi benzeri bir kutsal savaş havası verir. kendi taraftarlarının yapılabilecek hataları savaşın kutsallığı nedeniyle affetmeleri gereken bir kurtuluş cihadı..."

   önce bir komedi olarak başladı bu tarikat. dinden imandan bihaber türk ırkçıları yenilgi döneminin ihalesini kesmek istiyordu. ırk üzerinden üstünlük taslamak için ırkın alnına sürülen kara leke temizlenmeliydi önce. yahudili-masonlu-sabetaylı bildik ırkçı saçmalık yumurtlandı. sonra türk-islam sentezinin devlete hakim olmasıyla birlikte bu tarikat onların denetimine girdi. zaten türk ırkçıları bu iki yüz yıl hesabında mustafa kemal'e gelince hep mahzunlaşıyordu, o açmaz da ortadan kalkmış oldu.

   şimdi kendine islamcı sıfatını layık görmüşlerle muhafazakâr iktidarın fallusunu tutunca muktedir olduğunu zanneden iktidar hastaları yönetiyor bu tarikatı. akıl ve mantık tatilde artık. her şeyi ama her şeyi üç beş hain üzerinden anlatmak mümkün. sınıflar yok, hayatın maddi temelleri yok. havaya bırakılan taş bile onlar istediği için düşmüş yere. varsa yoksa 200 yıllık bir çetenin zulmü.

   bu insanlar ülkeyi yönetiyor. yalçın küçük zihniyeti iktidarda, kaşkolu boğazımıza dolanıyor.

   strumming my pain with his fingers
   singing my life with his words
   killing me softly with his song
   killing me softly with his song
   telling my whole life with his words
   killing me softly, with his song

Hiç yorum yok: