2 Eylül 2011 Cuma

Haliç'te Yaşayan Simonlar Dün Devlet Bugün Cemaat

22.09.2010 19:38

   bilmem kaç kişi farkında ama bazı insanlar `sosyalist demokrasi partisi`ne polisin giriştiği operasyonu duyurmaya uğraşıyor. bugün medyaya sızan haberlerden bu operasyonun `devrimci karargah` hedefli olduğunu öğrendik(?). yani koskoca legal bir parti; goşist bir hayalete, bir illegal örgüte eklemlenerek pasifize edilmeye uğraşılıyor. yine aynı operasyonla ilgili küçücük bir haberde de hanefi avcı'nın dinlenmesinden şikayet ettiği cep tel hattının bu operasyonda gözaltına alınan birine ait olduğu yazılı.

   peki bu haberin bu kitapla ne ilgisi var? dıdıdıdımmm nihayet kitabın yazılma amaçlarından biri ortaya çıktı. yani hanefi avcı'nın bir anda feryat figan ortaya fırlama nedeni anlaşıldı. bu şeytani zeka karşısında hem şapka çıkarıyor hem de korkuyorum. allahtan benim gibi zararsız bir hımbılı umursayacak kadar gözleri dönmemiştir herhalde. en azından henüz.

   eğer hanefi avcı ocak ayında dilekçeleri vermemiş ve dilekçelerin sümen altı edildiğini görünce hemencecik bu kitabı cemaat ekiyle yazıp kamuoyuna sığınmamış olsaydı; bugün haberlerde, bir il emniyet müdürünün yasadışı bir örgütü yönettiği ve bununda ergenekonun sol örgütleri yönettiği haberlerini doğrulayan bir gelişme olduğunu flaş flaş kodlarıyla izleyecektik. polisler arasında gözaltına alınan avcı hiçbir şey diyemeyecek ve bütün cemaat destekli tandem medyada sayfa sayfa sosyalist demokrasi partisi'nin kurban seçildiği bir oyun sergilenecekti. ne ergenekon kalacaktı ne de bu parti üyelerinin avcı emriyle türkiye'yi havaya uçuracağına binbir plan.

   öyle muazzam bir plan ki yapılan, öyle zeki ki karşıdakiler. tek bir hedefi imha etmek yetmiyor. aynı anda bir çok hedefi birden vurmak istiyorlar. hem dsip olmayan, uslu durmayan muhalif bir sol partiyi imha edecekler hem de bunu hanefi avcı'yı imha ederek yapacaklar. aynı zamanda solcuların ergenekon oyuncağı olduğunu bir kez daha kanıtlayıp avcı'yı ergenekon şemasına yerleştirip onun üzerinden onun çevresine dair emniyette yeni bir dalga temizlik yapacaklar. üstelik tüm bunları devrimci karargah diye bir hayalet örgüt üzerinden yapacak kadar pervasızlar.

   ihtimal ki avcı'nın hani kitapta yazdığı, onun dinlendiğini haber veren kişi bu operasyonla onun arasında kurulan illiyeti haber verdi. yahud sadece bu operasyonu söyledi ve kurt avcı derhal başına örülen çorabı anladı ve canhıraş dilekçelere, fayda vermeyeceğini anlayınca bu kitaba sığındı. o kendini kurtardı ama sosyalist demokrasi partisi üyeleri kurtulamayacak. bir seneye yakın duruşma bile olmadan hapis kalacaklar ve sonra peyderpey serbest kalacaklar.

   günler sonrasında not: cık o da kurtulamadı. öyle çılgın günler yaşıyoruz ki herkes her şeyle suçlanabilir.

   gelecekten edit: aynen öyle oldu. bir yıla yakın tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldı çoğu.

Hiç yorum yok: