5 Eylül 2011 Pazartesi

Fuhuş Sektörünün Türkleştirilmesi

15.12.2010 10:08

   20.yy iktisadi hayatımıza damga vuran iktisadi türkçülük veyahut milli ekonomi maceramıza dair onlarca kitap var prof amcalar tarafından yazılmış. amma ekonomi tarihimizi anlatırken sektör sektör delibalta misali at koşturan büyüklerimiz, nedense fuhuş sektörünü yazmayı hep unutuyorlar. sanki çırçır fabrikası veya demir çelik tesisini yazarken hissettikleri gururu hissedememekten korkuyorlar. fuhuş yapılırken nasıl görmezden geliniyorsa teknik anlatımda bile aynı körlüğe uğruyor. oysa ekonominin millişetirilmesi aynı zamanda milli orospu demektir. inanmayan ekonomisini islamileştirdiğinde orospuluğu da islamileştiren iran'a sorsun.

   tıpkı ağır sanayinin veya komprador burjuvazimizin müslimleştirilmesi vedahi türkleştirilmesi gibi fuhuş sektörümüz de türkleştirildi sonuçta. acaba milli orospu hamlemiz nasıl cereyan etti. diğer ticari sektörler gibi rum ve ermeni egemenliğinde olan fuhuş sektörünü millileştirmeye ittihatçılar mı başladı? bunlar hep karanlıkta kalan şeyler. bölük pörçük anı parçaları var elimizde. mesela atatürk zamanında hala ermeni ağırlığı olduğunu florya köşkündeki ermeni hanımın çığlıklarından biliyoruz, dördü beşi birden saldırınca mutad zevat'ın, haykıra kaykıra kaçmış köşkten.

   yine artık unutuldu, matild manukyan meselesi vardı. milli ekonomi hamlemizin başarısızlığını suratımıza haykırır gibi her sene vergi rekortmeni olurdu bu patroniçe hanım. sağolsun bir işadamımız, milli ekonomi modelimizin yüzaklarından biri, milli gurur meselesi yaptı bunu ve `aydın doğan` kazandığı gelirleri kişisel gelir vergisi ile vergilendirir halde tuttu ki rekorda onu geçsin.

Hiç yorum yok: