5 Eylül 2011 Pazartesi

Fırat News Agency

06.12.2010 13:01

   web sitesine "haberlerin kopyalanması ve yeniden yayınlanması yasaktır" ibaresini koymuş. herhalde avrupa legalitesi iyice kafalarını dumanlamaya başladı.

   taraftır. hem de açık ve seçik olarak taraftır. tıpkı diğer tüm yayın organları gibi taraftır. ama bu taraflık diğer taraflardan ne kadar farklı veya kabul edilemez sevgili horatio. son ateşkesten bir kaç ay önce yine malum kırlarda bir çatışma çıktı. hürriyet, milliyet ve diğer tüm kabul edilebilir tarafların, bizden olan tarafın taraflarının sitelerine haber şöyle geçti: xxxx de çatışma. sıcak temas sağlandı. güvenlik kuvvetleri tarafından açılan ateş sonucu orman yangını başladı. güvenlik kuvvetleri bölgede teröristler bulunduğu için söndürme çalışmalarına izin vermiyor... evet haber öğlene doğru bu tek tip açıklama ile yer buldu bizim(?) tarafın sitelerinde. sonra ikindiye doğru bir anda tüm sitelerde haberler değişti ve şuna dönüştü: teröristler kaçmak için ormanı yaktılar. güvenlik kuvvetleri kaçmamaları için operasyona devam ediyor. teröristler engel olduğu için yangın söndürelemiyor...

   gözlerimin önünde değişti haber. yani resmen ben salak yerine kondum, konduk. şimdi bu haber ajansına yöneltilen suçlama ne? yaptığı yalan haberle beni/bizi salak yerine koymak. öyleyse bu ajansa yöneltilen suçlama ile benim tarafımın yaptığı arasında fark nerede? benim tarafım beni salak yerine koyduğunda konumlandığım salaklık vatanseverce bir salaklık mı oluyor? bu ajansın yaptığı haberlerle bizimkilerin yaptığı arasında fark yok. at gözlüğünü çıkardığında yaptığı çoğu haberin senin medyanın verdiğinden daha doğru olduğunu görüyorsun zaten.

   sözlükte `15 mayıs 1992 taşdelen karakol baskını başlığı` var. o başlığın altında yazılmış entarilerin hiçbirini pkk yanlısı kürtler yazmamış. hatta kürt bile değil yazanlar. hepsi türk. çoğu pkk karşıtı/düşmanı. ama hemen hepsi ortak bir şey yazmışlar. resmi olarak şu kadar ölen olduğu söylendi ama aslında şu kadar kişi ölmüş. milliyet gazetesinin arşivi halka [http://gazetearsivi.milliyet.com.tr/ açık] o güne gidip bakın ve yazılan yalanları bizzat görün. şimdi anf hani yalancı ya, hani kötü taraf ya. ne kadar kötü olursa olsun milleti uğruna öldüğü iddia edilen askerleri o milletten saklayan milliyet kadar kötü mü? bile bile yalan söyleyen hürriyet kadar yalancı mı kuşkuluyum. evet anf taraftır ama kötü taraf değildir, yalancı taraf değildir. zira bir iç çatışmada iyi taraf yoktur, doğruları söyleyen yoktur. sadece ölüsü saklanan askerler ve rafaeller`:under fire` vardır.

Hiç yorum yok: