5 Eylül 2011 Pazartesi

Filistin

10.06.2011 00:55

   geçenlerde şu meşhur `6 gün savaşı`'nın yıldönümünde suriye'de yaşayan filistinli mülteciler `golan tepeleri`nde protesto gösterisi yaparken israilliler ateş açtı, onlarca mülteci öldü. islamcılar bağırdı durdu etrafta katil israil diye. ama hiçbiri, tek bir tanesi bile, israillilerin uyarısına karşılık suriye hükümetinin sırf kendi iç sorunlarını kamufle etmek için bu garipleri sınıra sürdüğünü söylemedi, yazmadı. yine hiçbir filistin savunucusu, o ekranlarda atıp tutan mahalliler, karagüller, islam ümmetinin bu yetimlerinin çoğunun israil askerlerinin açtığı ateşle değil, eylemi `organize edenlerce` yönlendirildikleri antitank mayını döşeli arazide ellerine tutuşturulmuş molotof kokteyllerini atmaya çalışırken mayınların patlaması sonucu havaya uçtuklarını da yazmadı, söylemedi.

   sonra suriye'de yaşayan bir kısım filistinli mülteci, tamamen silahsız ve sivil olarak, bu insanların sırf baasçı suriye rejimi dikkatleri israil'e çeksin diye kurban edilmelerini protesto etmek için gösterinin örgütleyicisi `fhkc` kampını bastı. fhkc militanları bu sivil insanları kurşuna dizdi, 11 garip daha öldürüldü hem de kendi kardeşleri tarafından. bunu da hiçbir yerde okuyamayacaksınız. israil israil diye höykürenler üç maymunu oynayacak.

   islam ümmetinin yetimleri dedim ya, yanlış oldu o. filistin, ortadoğu islam ümmetinin orospusudur. arabı, türkü, farsı. giden siker, gelen siker. sikişi için biraz da para verir olur biter. götü israille savaşmayı yemeyen müslüman, filistin'i israil'e doğru domaltıp haykırmaya başlar: cihad, şehadet.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Bugünlerde bu yazı daha da anlamlı.