5 Eylül 2011 Pazartesi

Enis Öksüz

12.04.2011 20:32

   kürt savaşı kürtlere ölüm, türklere yalan, talan ve mehapeyi getirdi. raison tetresini 12 eylülle yitirmiş kurt, kürt korkusu sayesinde deldi ergenekonu. en son apoyu yakaladık la yalanının gazıyla mehape bir sabah kendini ülkenin en büyük ikinci partisi buldu. bu ülkenin devleti nasıl sanıldığının aksine kofsa, o devlete tapan kurtta aynen koftu, patladı. o balonun en mümbit mahsullerinden biriydi enis öksüz.

   anası toroslarda onu suya sokup çifte su vermişmiş idi. ama hikayesini apardığı aşil'in tersine zayıf noktası topuğu değildi. sizin soyadınızın iki anlamı olsa mesela. ilki yırtıcı kuş anlamına gelse. ikincisi ise biraz zorlayarak doğumlu moğumlu bir şey olsa. hangisini seçerdiniz ingilizceye çevirirken? %99,99999999 yırtıcı kuşu seçer ve maaşlı eleman olarak yaşar gider. ama birisi, ama herkese hükmedecek birisi, o doğumlu moğumlu olanı seçer ve belli eder farkını. işte soyadından ingilizce şirket adını türetirken farkını belli eden medyadaki adamlarını yollardı öksüz'e. 2001 krizi kopmuş ve derviş ithal olunmuştu amerikadan sıfır gümrükle.

   adamlarını yollardı gasteci kılığında tahsildar niyetine. öksüz çeliğine toros suyunda çifte su verilmişti ama kafasının içine gitmemişti su. verirlerdi gazı verirlerdi gazı. yağıp gürlerdi tahsildarlara derviş aleyhine, kahraman olayım diye sonunu düşünmeden. hemen medyasında verirdi manşetten ingilizce soyadını farklı seçen. çat dolar yükselirdi, pat borsa düşerdi. milyarlar bir günde el değiştirirdi. herkesin gözü önündeki bir soygun; şu, bu , o bahanelerle sürdü aylarca. harbiden 2002'de bu millet yandım allah diye akepeye niye oy verdi baboli. hiç anlamıyo ben.

Hiç yorum yok: