5 Eylül 2011 Pazartesi

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Tahliye Operasyonu

24.02.2011 15:07

   insanlık tarihinde pek çok şerefsizlik vesikası vardır. ama pek azı bu operasyonun sunumu kadar acınası ve terbiyesizcedir. ulan sunuma bakınca sanıyorsun ki yamyam(?) kabilelerin saldırdığı uygar ve bembeyaz batılılarımız sahile doğru kahramanca kaçıyor ve ağlamaya başlıyorsun. okuyunca sanıyorsun ki ksenephon'un `anabasis`'i tekrar yaşanıyor. sanki çölden fırlayan silahlı katillerle sarılmış masum insanlar ve büyük bir kahramanlık destanı yazılıyor. o kadar yıl oryantalist muhabbeti yaptıktan sonra geldiğin yer en boktan oryantalistten bile beter. yuh senin sıfatına.

   yıllarca ekmeklerinden faydalandığın bir millete reva gördüğün şey kahramanlık destanında, gizli özne olması katil rolünde. dedelerimiz bir gecede onca gayrimüslümü geberttiği için mi korkunuz? naptı libyalılar? tek bir gecede herkesi imha edebilecekken kime ne yaptı?  binlerce türk öldürüldü de bizden mi saklanıyor? bu tahliyeyi bu kadar kahramanlaştırdığınıza göre can tehlikesi mevcut olması lazım. herhalde hiçbir engelle karşılaşmadan gemilerinizle limana yaklaşıp oradaki yetkililerin onayı, izni ve desteği ile yaptığınız bir tahliyeyi kahramanlık destanına dönüşterecek kadar şerefsiz olamazsınız.

   ulan orada insanlar gerçek mermilere elleriyle direniyor. bir ülke diktatöründen kurtulmak için yüzer yüzer ölüyor her gün. sense sikindirik bir destan yazmanın derdindesin. sanki göklerde luftwaffe ölüm yağdırırken `dunkirk`'den tahliye olan müttefik ordusu. esas sinir bozucu olan kendi kaderine kendi karar vermeye çalışan bir halkın kullanılması hayali düşman yerine. aferdersiniz de o nefret ettiğim dinozor haklıymış, siz politika uğruna din kardeşinizi bile satarmışsınız sizi gidi çakma oryantalist bokları sizi.

Hiç yorum yok: