5 Eylül 2011 Pazartesi

Cumhuriyet Halk Partisi

08.03.2011 12:38

   meğersem odatv vakasında cemaat muhalifi yayın yapmaya cüret edenlerin, yazdıklarının yalan olduğu bizzat onları yargılayanlarca beyan edilen kimi şahıslara ait olduğu iddia edilen yazılara dayanılarak tutuklanması sadece birinci perdeymiş. meğersem devamı da varmış. yavaştan açılmaya başladı ikinci perde. ilk perde üzerine günlerdir konuşuyoruz zaten. gelelim ikinci perdeye:

   ikinci perde kimi odatv mensuplarının beyanları üzerinden kemal kılıçdaroğlu-chp üzerine yürünmesi. öyle ki hedefler dokunulmazlıklar nedeniyle ellenemeyeceği için, havada uçan sineği bile tutuklayanlar bu komplodaki kilit elemanlarını çalışsın diye geri serbest bıraktılar, planı medya kuşatmasına çevirdiler. sözlükte de mukim psikolojik savaş uzmanları tüm medyada sanki kemal kılıçdaroğlu deniz baykal'ı dinletmiş gibi bir hava yaymaya uğraşıyor. bazı gerzekler de gönüllü cephane taşıyıcılığını yapıyor bunun.

   akp'nin %60 oy alabilecek olması bile yetmiyor birilerine ki kemal kılıçdaroğlu'nu ergenekonvari taktiklerle vurmaya uğraşıyorlar. her şey mantıki sonucuna ulaşır. ergenekon operasyonu da mantıki sonucu olan tek parti devletini 21.yy şartlarında çok partili görünen bir toplumda gerçekleştirmek hedefine varmak için chp'ye dalmaya uğraşıyor. "deniz baykal beni taciz etti-ben de şunlara şunlara gittim" önümüzdeki günlerde bunun için bahane olacak. şimdilik medya üzerinden sağlanan kulak doygunluğu yarın temin edilecek(?) kimi yeni delillerle fiili girişin bahanesi olacak. ama dur ya. chp zaten faşist bir parti. bana ne ya. faşist bir partiyi ne savuncam ki. onun yerine gidip acılı bir ergenekonda arada kaldık böhüüü yazayım.

Hiç yorum yok: