5 Eylül 2011 Pazartesi

Çanakkale Seramik

07.11.2010 17:34

   evet büyükdere haleluya kapitalizm toplu gökdelen merkezindeki en bodur bina onlarındır. binalarına benzeyen başka bir bina hakkında bir efsane vardır. efsane der ki;

   "henüz askeri statüko erdoğanaminin coşkun selleri ile sulara gömülmeden önce, iç anadolu bozkırlarından bir yiğit gelmişti. korkunç dragot denilen bu yiğit tüm ithal ikameci kemalist düzeni şortuna uygun giydiği sandaletlerinin altında ezmek ve ülkeyi global kapitalizme entegre etmek istiyordu. prensim, işte bu yiğit ikinci bir köprü yapıp adına atatürk değil fatih sultan mehmet diyerek entegrasyonu dini muhafazakarlık gibi sunacak kadar kurnaz bir poşetli dergiler efendisiydi.

   köprüye bağlanacak yollar yaptırmak için yasaların kılıcı altında kamulaştırmalar yaptı. kemalist düzenin tıpkı şeker sabre gibi islami bir temsilcisi olan granit abraham bunu duyunca karşı komşusu stradivarius nejato'ya dert yanmış arsamı alıyorlar diye ama neye yarar. arsa gitmiş. sonra yıllar yıllar geçmiş ve yol geçecek diye kamulaştırılan arsaların kuş uçmaz kervan geçmez kısımlarında ansızın kemalist majiskül bayıcı celal'in kuleleri yükselivermiş. prensim derler ki abraham'ın binası o büyücünün yüzünden bodur kalmıştır onca büyücü şatosu arasında..."

Hiç yorum yok: