2 Eylül 2011 Cuma

Berke Barajı

18.09.2010 14:48

   bir mossad ajanının kitabında vardı. sri lanka hükümeti israil'den silah alacak ama parası yok. oysa bir uluslararası yardım örgütünden baraj yapımı için para alma imkanı var. bunun üzerine israillilerle dolap çevirip sanki barajı yaparmış gibi bir tezgah kuruyor ve gelen fonlarla silah satın alıyorlar.

   bu baraj dolandırıcılık şaheseridir. sabancı ve diğer kodamanlar üzerinde bilumum baskı metodunu kullanarak çeaş'ı ele geçiren çıkar amaçlı suç örgütü ki yakalanana dek onlara hür müteşebbis denilir kapitalist sistemde, yasa gereği yapımına başlanmış bu barajın önce yabancı müteahhidini bilinen usullerle pes ettirmiştir. madem baraj inşaatını durduramıyorum o halde bir işe yarasın felsefesiyle kaynak aktarımı için kullanmıştır bu barajın inşaatini. temel yöntem gerekenden daha fazla kaynağın, hepsi uzan grubundan temin edilmek suretiyle bu inşaata sarf edilmiş gösterilmesidir. hani o bir dönem star televizyonunda onlarca defa dönen bilmem ne kadar ne harcadık reklamları doğrudur. sadece bu baraj için harcanmamış, harcanmış gösterilerek elde edilen gelir uzanların cebine aktarılmıştır.

   bu gelir ise; hem uzanların o meşhur safahatinde hem de bugün sabah gazetesinde, sözlükte de örneği pek çok bulunan pek demokrat hayranlarına, mithiş yazılar yazan engin ardıç gibi paraya tahvil etmediği hiçbir değeri kalmamış maiyyetin masrafları -mesela cem uzanla paris'te karşılıklı şarap içmek- için kullanılmıştır. bitmedi tüm bu soygun düzeni; süleyman demirel'in bizzat destek olması, tansu çiller, mesut yılmaz, bülent ecevit gibi tüm parti liderlerinin açıkça göz yumması ve devlet bahçeli gibilerinin bizatihi barajın açılışına icabet etmesi sayesinde mümkün olabilmiştir. tüm partilerin iştirak ettiği doksanlar soygun düzeni kabak gibi ortadayken ikibinlerin akp gibi bir tepki yaratmasında şaşılacak bir şey yoktur.

   bu barajın açılışında gündüz vakti patlatılan onca havai fişek, tıpkı batista kaçmadan hemen önce havana'da göklere yükselen eski düzenin kof kutlama havai fişekleri gibi bir dönemin sonunu sembolize eder. açılışta konuşma yapan devlet bahçeli'nin hala parti lideri titriyle gezinmesi ise aslında ölmüş bulunan eski düzen partilerinin zombi hüviyetiyle ortalıkta gezinmesini. erdoğan niye hep kazanıyor? kazanır tabi o kadar korku filmi izledik. zombilerle dirilerin kavgasında her zaman diriler kazanıyor.

Hiç yorum yok: