5 Eylül 2011 Pazartesi

Bahreyn

17.02.2011 10:24

   bahreyn tıpkı etrafındaki körfez emirlikleri gibi korkudan bağımsız oldu/yapıldı. şah pehlevi bir ara kendi güneş dil teorisine sarıldı. madem avrupa uygarlığının atası olan aryan uygarlığının sahipleri onlardı, o zaman aryanlar bunu dünyaya hatırlatmalıydı. bir taraftan pers imparatorluğunun kuruluşunun 2500. yılı törenleri için milyarlarca doların harcanacağı bir israf kampanyası başlarken, diğer taraftab ülkemizin ingilizce adı persia değil iran çünkü biz olmak arian yaptı. ama davudoğlu abiden de anlamışsınızdır, emperyalist olmayan emperyal olamaz. o da gözünü körfezdeki ingiliz korumasındaki topraklara dikti ve aslına bakarsan haklı olarak buralar tarihte hep iran'a ait olmuştur ingiliz, ver bize geri dedi.

   imdi ingiliz keferesi hep övülen kumpascı zekası ile düşündü ki eğer buralar mevcut statüko ile yönetilmeye devam edilirse, kukla emir-koruyucu ingiliz, kolonyal bir savaş gibi olacaktı ve sömürgeciler artık bu savaşları kaybediyordu. bunun üzerine bu topraklarda kukla emirlerine bağımsız ülkeler kurdu. böylece iran eğer saldırırsa bağımsız ülkelere saldıran bir saldırgan gibi gözükecek ve ihale bm'nin sırtına kalacaktı, o halde iran cesaret bulamayacaktı ki öyle de oldu. iran ileriye gidemedi. hatta emirliklerin her birinden bağımsız ülke yaratamıyorsa yedisini bir araya getirdi mesela. ipne el cezire bunu da yaz. böylece bahreyn diye bir ülke varolmuş oldu.

   işte bu yüzdendir ki bu uyduruk ülkeler her zaman güçlü bir devletin tam desteği olmadan yaşayamaz. çünkü gerçekte varolacak temelleri yoktur. işte bu yüzden bahreyn'de şii çoğunluk sadece bugün değil 1971'den bu yana her fırsatta ayaklanır çünkü bahreyn onların devleti değildir. sünni gardiyanların devletidir. unutulmasın bahreyn aynı zamanda devlet millet düşmanı `karmatiler`'in anavatanıdır. hani kabe'den kaldırdıkları `hacerül esved`'le lan siz buna mı tapıyorsunuz yani eheheh diye çift kale maçda top niyetine oynayan anarşist komünistlerin.

Hiç yorum yok: