5 Eylül 2011 Pazartesi

6 Nisan 2011 Genelkurmay Açıklaması

07.04.2011 09:36

   eş nedeniyle yapılmış zorunlu açıklama. siz hiç "eşlerinizin komuta faaliyetlerine karışmasına mani olunuz" diye emir yayınlayan bir genelkurmay başkanlığı gördünüz mü? ben gördüm. türk silahlı kuvvetlerinde `hanımefendi` faktörünün ağırlığı, kendini bekarlığa adamış hocaefendilerin anlayamayacağı kadar mühimdir. hanımefendinin ardı sıra esas duruş yürüyen subayları görmeden bunu anlayamazsınız.

   tahminim 5 nisan duruşmasında tahliye olmayınca tutuklu komutanların eşleri genelkurmay başkanı hanımefendiyi aradılar. az buz değil yüzden fazla hanımefendi. haliyle komutan hanımefendi de resmi olarak bu görevi yürüten eşine telefonu açtı ve kendinde biriken duygusaliteyi aynen ona yansıttı. sonuç bu kadere isyan bildirisi oldu ^_^

   aslında usulün kabul edilemezliğini bir yana bırakırsak bildirinin içeriği haklı..derdim eğer şimdi içeride yatan koca koca paşalar, kendilerinin tutuklu yargılanmasına yol açan maddelere ilişkin reform teklifleri geldiğinde, uvvv vatanı böldüreceksiniz bahanesiyle, başkalarına zulmetmeye yasal temel olsun diye bu değişikliklerin yapılmasını engellememiş olmasaydı. işin en komik kısmı da bu. isyan edenler, isyan ettikleri maddelerin, isyan ettikleri haliyle kalması için canla başla mücadele edenler. generalleri, albayları ve balbayları vakti zamanında gaste manşetlerinde anonim bir general kasketinin siluetine gizlenip az kıyamet koparmadılardı bu maddeler değişirse ölürüz biteriz diye. eh ne demişler: `men dakka dukka`.

Hiç yorum yok: