5 Eylül 2011 Pazartesi

27 Ekim 1957 Genel Seçimleri

03.06.2011 10:54

   seçimler toplumların gazını almak içindir. gaz almak yerine daha beter kızıştıran seçime 27 ekim 1957 genel seçimi denir.

   keşke tayyip erdoğan kefen ticaretine ara verip bu seçimin sonuçlarını 54 yıl ilerden değerlendirebilse. demokrat parti'nin üçüncü defa seçimleri kazanmasına rağmen, hük(ü)metme vasfını nasıl adım adım kaybettiğini, iktidarın giderek despotlaşması ile aldığı önlemlerin bu kaybedişi nasıl gizlediğini ve sonunda bir bölük askerin süngülemesi ile maskenin nasıl da kolayca düşüverdiğini okusa. evet demokrat parti bu seçimleri kazanmıştır ama iktidarı kaybetmiştir. bundan sonraki dönem sadece ve sadece teorik iktidarın adım adım fiilide yıkılışıdır.

   oysa o dönem gastelerdeki hökümet adamı demeçlerine, çıkardıkları yasalara, polisin, askerin ve idarenin ceberrutluğuna, mahkemelerde protestocuların, gastecilerin ardı ardına mahkum edilmesine bakanlar tam tersini sanar ve iktidar ne kadar kuvvetli derlerdi. recep tayyip erdoğan sürekli kefen muhabbeti yapıyor ama gittikçe tahammülsüzleşen nobranlığı ile kendini değil bu ülkeyi kefenliyor.

Hiç yorum yok: